W tym roku Turniej Wiedzy o Jaśle miał charakter konkursu pod tytułem „Ciekawy Człowiek z Jasła i Jasielszczyzny po 1945 roku do dziś”.
Wyniki Konkursu w ramach XXX edycji Turnieju Wiedzy o Jaśle pod hasłem „Ciekawy Człowiek z Jasła i Jasielszczyzny po 1945 roku do dziś” pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła, Starosty Jasielskiego i Prezesa Zarządu Orion Engineered Carbons Sp. z o.o. w Jaśle zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle:
Praca plastyczna
KATEGORIA – Uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych:
- Michał Ślusarczyk – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle – II miejsce
- Bianka Smagacka – Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle – I miejsce
- Wiktoria Trznadel – Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaśle – III miejsce
KATEGORIA – Uczniowie z klas VII -VIII szkół podstawowych:
- Julia Trzeciak – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle – wyróżnienie I stopnia
- Anna Pilut – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle – wyróżnienie
- Maja Szarek – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle – wyróżnienie I stopnia
- Natalia Kopeć – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle – wyróżnienie
- Maja Witusik – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle – III miejsce
- Wiktoria Wielgosz – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle – I miejsce
- Julia Knapik – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle – wyróżnienie
- Aleksandra Kuznecka – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle – wyróżnienie
- Katarzyna Lisowska – Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle – wyróżnienie
- Laura Jossa – Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle – II miejsce
- Małgorzata Janik – Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle – wyróżnienie I stopnia
- Zuzanna Wiśniowska – Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle – wyróżnienie Prezesa SMJiRJ
- Oliwia Głowa – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Stefana Jaracza w Jaśle – wyróżnienie
KATEGORIA – Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych:
- Martyna Szudy – Technikum nr 4 w Jaśle w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle – II miejsce
- Salomea Prokesz – Zespół Szkół nr 4 w Jaśle – III miejsce
- Patrycja Przybyłowska – Zespół Szkół nr 4 w Jaśle – wyróżnienie
- Agata Jędryczka – Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle – wyróżnienie
- Marcelina Buczakowska – Zespół Szkół nr 3 w Jaśle – wyróżnienie
- Aleksandra Winiarska – IV LO w Jaśle w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle – wyróżnienie
- Jakub Mastej – Zespół Szkół nr 4 w Jaśle – I miejsce
Prace plastyczne oceniała komisja w składzie: Anna Brożyna, Andrzej Gawlewicz, Bogdan Samborski, Jan Kukułka.
Praca opisowa historyczno-literacka z wykorzystaniem fotografii archiwalnych
KATEGORIA – Uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych:
- Amelia Kosiba – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle – wyróżnienie I stopnia
- Iga Romanek – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle – wyróżnienie II stopnia
- Anna Filar – Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaśle – laureat
KATEGORIA – Uczniowie z klas VII -VIII szkół podstawowych:
- Anika Koba – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle – laureat
- Oliwia Sułyk – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle – wyróżnienie I stopnia
Prace opisowe historyczno-literackie z wykorzystaniem fotografii archiwalnych oceniała komisja w składzie: Jacek Bracik, Józef Laskowski, Robert Nowiński, Ryszard Turek, Bartłomiej Wilk.
Prezentacja multimedialna
KATEGORIA – Uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych:
- Kacper Żyra – Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle – laureat
KATEGORIA – Uczniowie z klas VII -VIII szkół podstawowych:
- Zuzanna Skałba – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle – wyróżnienie III stopnia
- Antoni Moskal – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle – wyróżnienie I stopnia
- Julia Machlarz Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle – wyróżnienie II stopnia
- Natalia Kopeć – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle – wyróżnienie III stopnia
- Julia Tarnowska – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle – wyróżnienie II stopnia
- Norbert Kurdybacha – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle – laureat
- Norbert Czerwonka – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle- wyróżnienia III stopnia
- Karol Zając – Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. bpa Ignacego Krasickiego w Jaśle – laureat
- Krystian Książkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. bpa Ignacego Krasickiego w Jaśle – wyróżnienie III stopnia
- Marcin Socha – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Stefana Jaracza w Jaśle – wyróżnienie III stopnia
KATEGORIA – Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych:
- Artur Czech – Zespół Szkół nr 4 w Jaśle – wyróżnienie I stopnia
- Aleksandra Zięba – I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle – wyróżnienie II stopnia
- Oliwia Pieknik – I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle – wyróżnienie II stopnia
- Bartosz Wszołek – I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle – laureat
- Kamil Budziak – Zespół Szkół nr 4 w Jaśle – wyróżnienie III stopnia
Prezentacje multimedialne oceniała komisja w składzie: Jacek Bracik, Józef Laskowski, Robert Nowiński, Ryszard Turek, Bartłomiej Wilk.