Festiwal Teatralny LALKI W OGRÓDKU

« Aktualności 393 30 czerwca 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle serdecznie zapraszają na pierwszą edycję Festiwalu Teatralnego LALKI W OGRÓDKU.

To plenerowe spotkanie ze sztuką tworzoną przez wybitnych artystów lalkarzy z całej Polski, specjalnie dla najmłodszego widza.

Festiwal odbędzie się w Ogrodzie Jordanowskim w Jaśle przy ul. Jana Pawła II, w dniach 23 i 24 lipca 2022 r.

Strona festiwalu - kliknij tutaj

W sobotę zaprezentowane zostaną trzy spektakle:

godz. 15.00 „Smok Wawelski” Teatr Nemno (Rzeszów), czas trwania: 45 min.

godz. 16.30 „O Stachu i Strachu” Teatr Akademia Wyobraźni (Lądek Zdrój), czas trwania: 50 min.

godz. 18.00 „Na wozie” Teatr Falkoshow (Lanckorona), czas trwania: 40 min.

Pierwszy dzień festiwalowy obfitował będzie w opowieści w stylu tradycyjnych bajek ludowych i legend, przedstawione z użyciem lalek nastolnych, pacynek i marionetek sycylijskich.

Drugi dzień to dwa spektakle:

godz. 15.00 „Ciosek i Judytka" Teatr Lalek Marka Żyły (Rybnik), czas trwania: 35 min.

godz. 16.30 „Baśń o Rycerzu bez konia" Teatr Barnaby (Gdańsk), czas trwania: 45 min.

Ten zestaw gwarantuje dobrą zabawę z twórcami i bohaterami ich arcyśmiesznych opowieści. W akcji na scenie ponownie pacynki oraz marionetki sycylijskie.

Strefa festiwalowa czynna będzie w sobotę i niedzielę od godz. 14.00.

W programie:

• warsztaty „Lalki motanki”,
  • zabawy plastyczno-sensoryczne,
  • ogromne bańki mydlane,
  • stoiska niespodzianki.

Impreza odbędzie się w ramach zadnia „Festiwal teatralny LALKI W OGRÓDKU – plenerowe spotkania ze sztuką dla dzieci” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem medialnym TVP3 Rzeszów oraz Radia Rzeszów.

Organizację festiwalu wsparli także lokalni darczyńcy - mecenasi kultury: MPM – zakupy blisko domu, Habys Sp. z o.o. oraz Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców.

Strona festiwalu – http://mdkjaslo.pl/pl/festiwal

Wstęp na festiwal i udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!