img

"Igłą malowane" - rodzinny konkurs haftu krzyżykowego

W dniu 12 czerwca 2022 r. jury w składzie: Krystyna Mikołajczyk - emerytowany instruktor MDK w Jaśle a zarazem hafciarska i rękodzielniczka, Elżbieta Piórecka - instruktor tkanin i plastyk w MDK w Jaśle oraz Grażyna Jaśko, prowadząca sekcję Klubu Rzeczy Ładnych i Pergamano w MDK w Jaśle, hafciarka i rękodzielniczka oceniły prace, które nadesłano na Rodzinny Konkurs Haftu Krzyżykowego "Igłą malowane: Szczególne wyróżni... »

21 czerwca 2022    196 czytaj »

Młodzieżowy Teatr Tańca Collage podczas Intermedium w Krośnie

11 czerwca tancerki Młodzieżowego Teatru Tańca Collage: (pod kierownictwem Doroty Dudys - Stasik - nauczycielki sekcji, autorki choreografii) , Patrycja Zoła i Zuzanna Dziedzic, wzięły udział w XI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca INTERMEDIUM. Zaprezentowały się wspaniale w układach solowych w kategorii Taniec współczesny 16+ lat. Patrycja Zoła zdobyła Wyróżnienie.  Gratulujemy! »

15 czerwca 2022    26 czytaj »
img

Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację Festiwalu Teatralnego dla dzieci

Nasze Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację FESTIWALU TEATRALNEGO "L A L K I  W  O G R Ó D K U" - plenerowe spotkanie ze sztuką dla dzieci. Festiwal odbędzie się w weekend 23 - 24 lipca br. (sobota-niedziela), w plenerze, na terenach zielonych Ogr&oa... »

14 czerwca 2022    35 czytaj »

II nagroda w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym dla Mikołaja Kurowskiego

Mikołaj Kurowski uczestnik zajęć fotograficzno-filmowych MDK w Jaśle został zdobywcą II nagrody w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Decydyjący Moment” 2022. Konkurs organizuje corocznie CEKDiM we Wrocławiu. Więcej informacji pod linkiem https://www.facebook.com/PracowniaFotografiiCEKDiM/ G R A T U L U J E M Y !!!   »

14 czerwca 2022    25 czytaj »

Wyniki XXXI edycji Turnieju Wiedzy o Jaśle

Wyniki Konkursu w ramach XXXI edycji Turnieju Wiedzy o Jaśle pod hasłem „Ignacy Łukasiewicz - życie, praca, związki z Jasłem i Podkarpaciem” pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła, Starosty Jasielskiego i Prezesa Zarządu Orion Engineered Carbons Sp. z o.o. w Jaśle zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle   Praca plastyczna   KATEGORIA - Ucz... »

10 czerwca 2022    119 czytaj »
img

Wakacyjne warsztaty wikliniarskie dla osób dorosłych

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle serdecznie zaprasza na wakacyjne warsztaty wikliniarskie. Podczas zajęć uczestnicy - pod kierunkiem prowadzącego – samodzielnie wykonają wiklinowy koszyk (lub inny przedmiot). Miejsce warsztatów – Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, ul. Jana Pawła II 8A Termin – 11 - 14 lipca 2022 r. (4 dni) Czas trwania – codziennie w godzinach 16.00 – 20.00 Wiek uczestników &ndas... »

09 czerwca 2022    50 czytaj »