"Moja wymarzona, wakacyjna podróż" - Konkurs plastyczny

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia dziecka, serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie Plastycznym "Moja wymarzona, wakacyjna podróż". W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-VI szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego. Termin nadsyłania prac - 01.06.2021 r. Ogłoszenie wyników - 09.06.2021 r. Uroczystość wręczenia nagród - 16.06.2021 r. Szczegółowe informacje znajdują się w... »

14 maja 2021    9 czytaj »

Warsztaty terenowe w OEE

Motyle - ozdoba naszych łąk oraz Fotografia przyrodnicza  Kiedy?  - 22 maja 2021 r. Koszt - 50,00 zł/os. Oferta dla dzieci w wieku 9 - 12 lat. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel.  792 000 504. Ilość miejsc ograniczona. Prowadzący:  Katarzyna Komarowska i Maciej Kowalski    Ekologia ptaków leśnych oraz fotografia przyrodnicza Kiedy?  - 23 maja 2021 r. Koszt - 50,00 zł/os.... »

12 maja 2021    3 czytaj »

Rozstrzygnięcie III Powiatowego Konkursu Plastycznego "Kobiety Popkultury"

Konkurs plastyczny skierowany był do uczniów klas VII- VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić wybraną przez siebie postać kobiecą, znaną w świecie kultury, sztuki, polityki, sportu bądź nauki, której życie i dokonania wywarły wpływ na losy ludzkości, a jej wizerunek stał się powszechnie rozpoznawalny. Nadesłane prace oceniała... »

10 maja 2021    54 czytaj »

I Powiatowy Konkurs Keyboardowy - wyniki

W kwietniu zorganizowaliśmy po raz pierwszy Powiatowy Konkurs Keyboardowy adresowany do dzieci i młodzieży z powiatu jasielskiego. Konkurs miał na celu popularyzację nauki gry na elektronicznych instrumentach klawiszowych w klasie keyboard, kształtowanie i uaktywnienie artystycznego amatorskiego ruchu muzycznego oraz promowanie najlepszych i najciekawszych wykonawców. Pomysłodawcą konkursu był Daniel Mrugał, nauczyciel w sekcji nauki gry... »

06 maja 2021    178 czytaj »

XII Powiatowy Konkurs Recytatorski ALFABET PRZYRODY

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych powiatu jasielskiego do udziału w 12. konkursie recytatorskim organizowanym przez MDK w Jaśle.   Tym razem będzie to wyjątkowa edycja - nie tylko w związku z pandemią, ale przede wszystkim dlatego, że odbędzie się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej. Nie ma lepszego miejsca w powiecie na przeprowadzenie tego konkursu! Jesteśmy pewni, że otaczająca dzika przyroda i wspaniały kli... »

05 maja 2021    57 czytaj »

Wyróżnienie dla Marleny Szpak w OKR

Marlena Szpak ponownie reprezentowała MDK w Jaśle na ogólnopolskim konkursie recytatorskim. Tym razem były to eliminacje wojewódzkie najstarszego w Polsce konkursu recytatorskiego organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej. Eliminacje odbyły się 29 kwietnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. O awans do etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego walczyło 32 recytatorów z Rzeszow... »

04 maja 2021    15 czytaj »