Eksperyment z balonikiem

Czy można nadmuchać balonik bez dmuchania? Przekonaj się sam! Zapraszamy do wykonania doświadczenia „Samonadmuchujący” się balon    Co nam będzie potrzebne: - ocet - soda oczyszczona - balonik - butelka po napoju, szklana, jaką macie - lejek »

Kartki Pergamano

Karteczki wielkanocne były wykonywane na zajęciach sekcji PERGAMANO w MDK i miały być przekazane na konkurs kartek świątecznych do Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy. Niestety, konkurs został odwołany. Te misternie wykonane karteczki niech będą przeznaczone dla Was: sympatycy, przyjaciele , pracownicy i wszyscy uczestnicy zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle wraz z życzeniami zdrowia, nadziei i miłości podczas nadchodzących Świąt Wielkan... »

Pisanki

Nadszedł czas przygotowania do Wielkanocy.  Mam dla Was propozycję wykonania pisanek na wydmuszkach jajek. Wykorzystamy do ich zrobienia kolorowe papierki, mogą być ścinki kolorowych gazet albo produkty, które mamusia ma w swojej kuchni: ryż, kasza, drobny makaron np. gwiazdki, czerwona lub zielona soczewica, mogą to być też ziarenka maku oraz klej. Miłej zabawy dla całej rodzinki! Pozdrawiam Grażyna Jaśko, nauczyciel rękodzieła ar... »

Wielkanocne zabawy plastyczne

Powoli wkraczamy w świąteczny nastrój, dlatego proponujemy dziś kurczaka i baranka wykonane w bardzo prosty sposób. Zacznijmy od baranka. Co będzie potrzebne: · papierowy talerzyk lub koło wycięte z bloku technicznego lub kartonu; · wata, którą możemy zastąpić płatkami kosmetycznymi; · klej; · czarny mazak, którym możemy namalować oczy i kopytka; · elementy wycięte z kolorowej k... »

07 kwietnia 2020    4 czytaj »

Zuzia Gacek

Pasją Zuzi Gacek, naszej eMDeKowej ISKIERKI, jest śpiew. Na początku marca Zuzia zakwalifikowała się do finału XXX Podkarpackiego Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” organizowanego przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, który miał odbyć się 20-go marca. W związku z obecną sytuacją finał konkursu się nie odbył, ale Zuzia nadal wytrwale ćwiczy w domu, aby móc jak najlepiej zaprezentować się podczas imprezy  f... »

06 kwietnia 2020    8 czytaj »