VI Internetowy Konkurs Wiedzy "Ptak mój przyjaciel"

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego do udziału w VI Internetowym Konkursie „Ptak mój przyjaciel”   Konkurs organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle przy wsparciu Starostwa Powiatowego.     Głównymi celami  i założeniami konkursu są: popularyzowanie wiedzy ornitologicznej, propagowanie konieczności ochrony prz... »

20 października 2020    18 czytaj »

Warsztaty ogrodnicze

Jak i z czego zbudować dom dla pszczół i owadów ? Dlaczego w ogóle takie mieszkanko jest im potrzebne?  O tym wszystkim w teorii i praktyce będziecie się mogli dowiedzieć podczas warsztatów ogrodniczych 21 listopada 2020 r. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej, które poprowadzi Sławomir Czyżowicz. Oferta skierowana jest dla dzieci w wieku 8 - 12 lat. Ilość miejsc ograniczona. Zapisów można dok... »

13 października 2020    19 czytaj »

"Niebo nad Ożenną"

18 listopada 2020 r. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej obserwować będzie można Maksimum Roju Leonidów (najszybszy znany rój meteorów). Spotkanie zostanie połączone z warsztatami na temat astronomii, które poprowadzi pan Grzegorz Sęk - astronom, pracownik Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.   Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich c... »

13 października 2020    20 czytaj »

"Od ziarenka do bochenka"

Serdecznie zapraszam na otwarte, bezpłatne warsztaty „Od ziarenka do bochenka”, które odbędą się 7 listopada 2020 r. w godz. 10.00 - 15.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej.   Podczas warsztatów będzie można się dowiedzieć wielu ciekawych i praktycznych informacji na temat chleba: procesu jego wyrabiania, począwszy od wykonania zaczynu i doboru odpowiedniej mąki. Dowiemy się także, jaki chleb jest zdrowy i... »

12 października 2020    16 czytaj »

"Co się kryje w wodzie i pod ziemią?" - bezpłatne warsztaty

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 10 lat do udziału w bezpłatnych warsztatach "Co się kryje  w wodzie i pod ziemią?". Warsztaty dotyczyć będą badania wody i gleby, a odbędą się 17 października 2020 r. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej w godzinach 10.00 - 14.00. Zapisy pod numerem telefonu: 792 000 504 - pani Katarzyna Dedo, która udziela także szczegółowych informacji na temat tego wydarzenia.  ... »

08 października 2020    49 czytaj »

Eko Piosenki z małej scenki - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy przedszkolaków z jasielskich placówek do udziału w XXV Festiwalu Śpiewających Przedszkolaków "EKO PIOSENKI z małej scenki".   W Festiwalu mogą wziąć udział dzieci śpiewające solo, w duecie lub w grupie. Ze względu na sytuację pandemii w naszym kraju, w trosce o bezpieczeństwo dzieci Festiwal odbędzie się w zmienionej formule. Prosimy nagrać występy przedszkolaków, prezentujące treści ekol... »

01 października 2020    30 czytaj »