Instruktorskie warsztaty lalkarskie dla pedagogów i instruktorów z województwa podkarpackiego

« Aktualności 790 07 września 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle serdecznie zapraszają na instruktorskie warsztaty lalkarskie dla pedagogów i instruktorów z województwa podkarpackiego.

Aktualizacja z dnia 16.09.2022 - lista zamknięta, zapisujemy tylko na listę rezerwową.

Warsztaty teatralne podzielone na 7 tematów (teatr cieni, kukły, pacynki, lalka nastolna, marionetki, teatr przedmiotu oraz teatr żywego planu) zostaną przeprowadzone przez Teatr NEMNO, który tworzą Henryk Hryniewicki: aktor, reżyser i konstruktor lalek oraz Dagmara Jemioła–Hryniewicka: malarka i scenografka.

Warsztaty organizowane są dla nauczycieli, pedagogów i instruktorów z województwa podkarpackiego – osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, które tworzą lub chciałyby ze swoimi podopiecznymi tworzyć teatr lalkowy. Będzie to doskonała okazja, by podszkolić swój warsztat lub otworzyć się na zupełnie inny rodzaj twórczej pracy. Udział w warsztatach to również czas wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów między osobami o podobnych zainteresowaniach, pasjach i profilu zawodowym.

Każde spotkanie będzie rozpoczynało się od prezentacji multimedialnej, w której uczestnicy poznają historię danej techniki teatralnej. Następnie wykonają własną lalkę oraz nauczą się podstaw animacji i gry aktorskiej. Ostatnim etapem będzie przygotowanie i zaprezentowanie przez uczestników własnych etiud. Wszystkie rekwizyty, lalki czy elementy scenografii, które uczestnicy zbudują podczas warsztatów będą mogli zabrać ze sobą, a następnie wykorzystać przy własnych realizacjach.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod nr tel. 13 446 59 25 (koordynator – Agnieszka Kuczała-Kołodziej) – liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisu.

Terminarz spotkań:

24.09. (sobota) godz. 16.00 – 20.00 (MDK w Jaśle)

Temat: teatr cieni

8.10. (sobota) godz. 16.00 – 20.00 (MDK w Jaśle)

Temat: kukły

21– 22.10. (piątek-sobota) (Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej – możliwość noclegu)

Początek warsztatów – piątek, godz. 16.00 – 20.00, sobota, godz. 9.00 - 18.00

Tematy: pacynka, lalka nastolna, marionetka

29.10. (sobota) godz. 16.00 – 20.00 (MDK w Jaśle)

Temat – teatr przedmiotu

30.10. (niedziela) godz. 15.00 – 19.00 (MDK w Jaśle)

Temat – teatr żywego planu oraz pokaz wybranych etiud

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego. Jego realizację rozpocznie spektakl lalkowy dla najmłodszych w wykonaniu Teatru Nemno, pt. „Trzy świnki”. Na wydarzenie zapraszamy dzieci od 4 roku życia w czwartek, 22 września 2022 r. o godz. 17.00. Miejsce - plac przed budynkiem MDK w Jaśle (Ogród Jordanowski). Zapraszamy!

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.