"Ptak mój przyjaciel" wręczenie nagród

« Aktualności 134 19 grudnia 2018

Za nami rozstrzygnięcie V Powiatowego Internetowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej „Ptak mój przyjaciel”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 grudnia 2018 r.

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.  W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 200 osób, uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Jasła i powiatu jasielskiego.

Głównymi celami konkursu były popularyzacja wiedzy przyrodniczej w szczególności ornitologicznej , promocja powiatu jasielskiego, a także zwiększenie aktywności poznawczej u dzieci i młodzieży.

zdjęcie_2074

W V edycji konkursu nagrodzono 73 osoby. I miejsce zajęli:

W kategorii szkół podstawowych – Jakub Lisowski z Zespołu Szkół Miejskich nr 6 w Jaśle

W kategorii klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych – Dawid Pszczoła ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle.

(Szczegółowe wyniki dostępne są w załączniku)

Podczas spotkania  mogliśmy wysłuchać prelekcji Wojciecha Guzika – pasjonata ornitologii i fotografii przyrodniczej,  opowiadającego o niezwykłych gatunkach ptaków, które można zaobserwować w powiecie jasielskim. Sławomir Czyżowicz – leśnik, edukator przyrodniczy opowiadał natomiast o sytuacji ptaków w zimie. Poruszone zostały kwestie m.in. dokarmiania ptaków, a także ich zachowań, dzięki którym radzą sobie z ciężkimi, zimowymi warunkami atmosferycznymi.

Konkurs „Ptak mój przyjaciel”  otrzymał wsparcie Starostwa Powiatowego w Jaśle.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a także nauczycielom i rodzicom za wsparcie i zaangażowanie.

We wszystkich edycjach Konkursu do tej pory wzięło udział około 700 osób.