"Miłość szuka mieszkania"

« Aktualności 669 28 grudnia 2018

W czasie okupacji niemieckiej mieszkańcy getta musieli się zmagać z ogromem tragedii, którą spotykali na każdym kroku. Dla niektórych z nich ucieczką stał się teatr. Jerzy Jurandot, polski poeta, dramaturg, satyryk oraz autor tekstów piosenek napisał wówczas sztukę „Miłość szuka mieszkania”, farsę opowiadającą o perypetiach miłosnych młodych małżeństw, którą wystawiał dla mieszkańców getta.

Na wiele lat sztuka ta została zapomniana. Publiczność, która odwiedziła Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle 27 grudnia 2018 r. mogła zapoznać się z nią dzięki Teatrowi Epicentrum, którego aktorzy przyjechali do Jasła z tym właśnie spektaklem.

Teatr Epicentrum to grupa młodych miłośników teatru, składających się głównie z absolwentów Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT w Krakowie. W spektaklu „Miłość szuka mieszkania” wyreżyserowanym przez Jana Korwina-Kochanowskiego wzięli udział:

Magda Kuźnik – Stefcia

Dominik Buksa – Edmund