Wyniki Konkursu Plastyczno - Literackiego „Lajkuję - nie hejtuję” .

« Aktualności 2181 10 marca 2021

Starosta Jasielski wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle i Komendą Powiatową Policji w Jaśle byli organizatorami konkursu „Lajkuję - nie hejtuję”, którego głównym celem było zapobieganie mowy nienawiści w Internecie.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VI- VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego. Wzięło w nim udział 79 osób. Uczestnicy młodszej kategorii wiekowej mieli za zadanie przygotować pracę plastyczną, stanowiącą interpretację hasła konkursowego, uczniowie starszej kategorii wiekowej mogli się wypowiedzieć na temat „hejtu” poprzez esej bądź plakat.

Komisja konkursowa w składzie:

• Barbara Pawłowska (przewodnicząca komisji)
  • Alicja Romanow
  • Justyna Maniak
  • Agnieszka Olszewska
  • Magdalena Wójcik

w dniu 9 marca 2021 r. po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami konkursowymi zdecydowała się nagrodzić następujące osoby:

Uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych (praca plastyczna)

I miejsce - Eliza Skałba, Społeczna Szkoła Podstawowa im Marii i Lecha Kaczyńskich w Sielkówce

II miejsce - Kamil Banach, Szkoła Podstawowa w Czeluśnicy

III miejsce - Oliwia Gunia, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Rejtana w Bączalu Dolnym

Wyróżnienia:

• Karolina Klęba, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Harklowej
  • Kamila Garduła, Zespół Szkół Społecznych w Krajowicach
  • Aleksandra Baca, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowcu
  • Milena Szańca, Szkoła Podstawowa w Dobryni
  • Maria Tomasik, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowcu
  • Emilia Jędryczka, Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Kantego w Osobnicy
  • Wiktoria Szostak, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wincentego Witosa w Osobnicy
  • Zuzanna Michalska, Zespół Szkół Miejskich nr 6 w Jaśle
  • Nikola Liwosz, Szkoła Podstawowa w Łysej Górze
  • Martyna Gruszkoś, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki  w Tarnowcu

ELIZA SKAŁBA

KAMIL BANACH

OLIWIA GUNIA

Uczniowie szkół ponadpodstawowych  (esej)

I miejsce - Nina Zoła, I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle

II miejsce - Jonatan Maciejowski, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kołaczycach

III miejsce - Angelika Urban, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kołaczycach

Wyróżnienie - Dominika Kobak,  Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kołaczycach

Uczniowie szkół ponadpodstawowych (plakat)

I miejsce - Małgorzata Słomska, Zespół Szkół nr 4 im. św. Jana Pawła II w Jaśle

II miejsce - Aleksandra Grodzicka, Zespół Szkół nr 4 im. św. Jana Pawła II w Jaśle

III miejsce  - Natalia Stanek, Zespół Szkół nr 4 im. św. Jana Pawła II w Jaśle

Wyróżnienie - Zuzanna Michalec, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej -Curie w Kołaczycach

MAŁGORZATA SŁOMSKA

ALEKSANDRA GRODZICKA

NATALIA STANEK

Wręczenie nagród dla laureatów (zdobywców miejsc I-III) odbędzie się 17 marca 2021 r. o godz. 11.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Bardzo prosimy wszystkich laureatów o zastosowanie się do zasad bezpieczeństwa (wymagana maseczka).

Uczestnicy konkursu, który zdobyli wyróżnienie mogą odebrać swoją nagrodę w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle od dnia 17 marca 2021 r.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom bardzo dziękujemy za udział w konkursie .