Profilaktyka poprzez sztukę

« Aktualności 712 17 maja 2022

Starostwo Powiatowe w Jaśle wraz z Powiatową Komendą Policji w Jaśle i Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle już po raz drugi zorganizowali Konkurs Plastyczny pn. „Lajkuję - nie hejtuję”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jasielskiego. Konkurs miał na celu promocję bezpiecznego zachowania w Internecie, promocję tolerancji i postaw empatycznych a także rozwijanie twórczych pasji dzieci i młodzieży.

Do organizatora nadesłano 106 prac, które oceniała komisja konkursowa w składzie:

Barbara Pawłowska (Powiatowa Komenda Policji w Jaśle), Magdalena Wójcik (Starostwo Powiatowe w Jaśle), Elżbieta Piórecka i Justyna Maniak (Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle).

Zdecydowano się nagrodzić i wyróżnić następujące osoby:

I kategoria wiekowa (uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych)

I miejsce - Blanka Smagacka, Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle

II miejsce - Karolina Such, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie

III miejsce - Franciszek Czajka, Zespół Szkół Miejskich im. Adama Mickiewicza w Jaśle

Wiktoria Banach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Czeluśnicy

Wiktoria Bolek, Zespół Szkół w Dębowcu

Nicole Lipka, Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle

Gabriela Gustek, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle

Natalia Żmijewska, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle

zdjęcie_3635 zdjęcie_3636 zdjęcie_3637 zdjęcie_3638 zdjęcie_3639

II kategoria wiekowa (uczniowie klas VII - VIII szkół podstawowych)

I miejsce - Kamil Banach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Czeluśnicy

II miejsce - Lena Firak , Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle

III miejsce - Julia Machlarz, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle

Wyróżnienia:

Zuzanna Leputa, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie

Kacper Czajka, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Stefana Jaracza w Jaśle

Bartosz Niezgoda, Zespół Szkół Społecznych w Lipnicy Dolnej

Eliza Skałba, Zespół Szkół Społecznych im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Sieklówce

zdjęcie_3643 zdjęcie_3644 zdjęcie_3645 zdjęcie_3646

III kategoria wiekowa (uczniowie szkół ponadpodstawowych)

I miejsce - Małgorzata Słomska, Zespół Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Jaśle

II miejsce - Emilia Kurzawa, Zespół Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle

III miejsce - Karolina Ćwiertniewicz, Zespół Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Jaśle

Ewa Warchoł, Zespół Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Jaśle

Paweł Kamiński, Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle

Klaudia Wiatr, Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle

Maria Passowicz, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle

Zuzanna Kozik, Zespół Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Jaśle

Julia Kurowska, Zespół Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Jaśle

zdjęcie_3650 zdjęcie_3651 zdjęcie_3652 zdjęcie_3653 zdjęcie_3654 zdjęcie_3655

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Na uroczystość wręczenia nagród zapraszamy (osoby, które zajęły miejsca, jak i wyróżnienia) w dniu 30 maja 2022 r. o godz. 10.00 do Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a także ich opiekunom za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że będziemy mogli przeprowadzić kolejne edycje „Lajkuję - nie hejtuję” i dzięki temu poszerzać świadomość młodego pokolenia na temat groźnych zachowań w cyberprzestrzeni.